Putin is the new Hitler. The russians are neo naZis.
The russian Reich will be destroyed!

"We have a very good relationship with the President of Poland, and I also have a very good relationship as you know with Hitler, and I think if we win(become the President of the US) I think we're going to get resolved very quickly."

© Donald Trump, September 2024.

Join to STOP russian naZi lying mass-media websites: STOP RUSSIAN'S DISINFORMATION!
STOP RUSSIAN WAR! STOP RUSSIAN FASCISM!
HELP PROTECT UKRAINE!
Special aid account to support the Armed Forces of Ukraine: UA843000010000000047330992708 >>

укр pol eng
форуми | щоденники | YouTube | спільноти | архіви | пошук | about | FAQ | контакт | реклама | хто є хто | 2025
ПОШУК МОТО | 41.325
Ім'я/e-mail: Пароль: Забули пароль ? +РЕЄСТРАЦІЯ [?]
Увага! Вхід по незахищеному з'єднанню. Щоб захистити передачу даних клікніть тут »

Архів: Реклама [»]

Реклама

Коли переходити на сезонну моторну оливу та чи потрібне всесезонне масло

в livejournal в facebook


Переглядів: 61 • Останній перегляд: 13/04/2025 06:44
Опубліковано: 28/09/2023 17:18


Рішення про перехід на зимову чи літню моторну оливу зазвичай приймає виробник автомобіля. Адже він провів відповідні тести, випробовував різні моторні масла та рекомендував певні марки або певні параметри. 

Це основна порада власнику автомобіля щодо сезонності, в'язкості та інших параметрів оливи. Зазвичай магазин автозапчастин пропонує безліч марок та варіантів для різних двигунів, серед яких є і якісні всесезонні оливи.

Що таке всесезонна моторна олива

Заміна масла має вирішальне значення для довговічності та потужності автомобіля, а також забезпечує максимальний захист від зносу деталей двигуна та надмірного нагрівання. 

Найголовніший параметр моторної оливи — в'язкість, яка по суті є густотою масла. У минулому для автомобільних олив використовувався термін Weight, наприклад, олива 10W, щоб визначити те саме, що сьогодні означає термін в’язкість.

До появи синтетичної моторної оливи власникам автомобілів доводилося покладатися на мастильні склади лише однієї в’язкості. Це допомогло пом'якшити проблеми, пов'язані з різницею в температурі між холоднішими зимовими та теплими літніми місяцями.

Водії використовували легке масло, наприклад 10-weight для холодної погоди. У теплу пору року 30- або 40-W олива запобігала руйнуванню складових під час високих температур та навантажень.

Мультив'язкі оливи розв'язали цю проблему, забезпечивши кращу текучість, яка залишається рідкою, коли погода стає холодною, і водночас загусає, коли температура підвищується. Цей тип оливи забезпечує однаковий рівень захисту двигунів протягом усього року. Тепер власникам автомобілів не потрібно змінювати моторну оливу для спекотної чи холодної погоди.

Як працює всесезонна синтетична олива

Всесезонні моторні оливи є одними з найкращих для сучасних двигунів, оскільки вони забезпечують захист елементів мотора при різних температурах. Синтетичне мастило використовує спеціальні присадки, які називаються покращувачами в’язкості. Вони розширюються, коли мастило нагрівається. Це розширення допомагає забезпечити необхідну в'язкість при вищих температурах.

Коли масло охолоне, покращувачі в'язкості, присадки, стискаються. Ця здатність адаптувати в’язкість до температури оливи робить синтетичні оливи більш ефективними порівняно зі старими моторними мастилами, які власникам доводилося міняти відповідно до сезону та температури.

Коли міняти моторну оливу

Синтетичні моторні оливи, наприклад, Mobil 1 Advanced Full Synthetic Motor Oil, служать довше та допомагають захистити двигуни від відкладень і протікань незалежно від температури.

Все ж водій повинен чітко розуміти, що і сучасні синтетичні оливи потребують періодичної заміни. Зазвичай виробник автомобіля дає чіткий регламент заміни, приблизно 7000 км пробігу, після яких потрібно міняти як оливу, так і фільтр. Проте є конкретні ознаки того, що моторна олива якнайшвидше потребує заміни:

  1. Підвищений шум від роботи двигуна. Якщо рівень мастила у нормі, можливо, йому потрібна заміна через неспроможність створювати міцну масляну плівку між деталями, що труться.
  2. Колір та запах моторної оливи — чорна та зерниста, пахне горілим.
  3. Димний вихлоп.
  4. Сигнали на приладовій панелі, що свідчать про необхідність сервісної заміни мастила та фільтрів.

Дотримання регламенту заміни будь-якої моторної оливи допоможуть двигуну відпрацювати свій ресурс максимально ефективно.


час роботи скрипта: 1.15 секунд

Персональний лічильник статистики WWW.MOTO.KIEV.UA GOBLIN SHOW - ODESSA zaimka.net
  moto.kiev.ua rcracing.com.ua topgun.org.ua